• "Web"e özel
  • Satılık!

Neos Glukozamin 60 Kapsül

209,00 ₺
229,00 ₺
20,00 ₺ kazanın
Vergi dahil Hafta içi aynı gün kargo

ÜRÜN İÇERİĞİ

BİLEŞEN ADI 1 KAPSÜLDEKİ MİKTARI
GLUKOZAMİN SÜLFAT 600 MG
MSM 150 MG
KONDROİTİN SÜLFAT 100 MG
MAGNEZYUM 100 MG
HYDRASTİS CANADENSİS 50 MG
TİP 2 KOLAJEN 40 MG
BOR 1,5 MG
VİTAMİN D3 1000 IU

KULLANIM ŞEKLİ:

Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe yetişkinlerde günde 2 kapsül kullanılması önerilir.

Eğer hamileyseniz, emziriyorsanız, herhangi bir hastalığınız veya kullanmakta olduğunuz bir ilaç var ise muhakkak doktorunuza ve eczacınıza bildiriniz. Preparatın içindeki herhangi bir maddeye ve kabuklu deniz ürünlerine karşı bilinen bir alerjisi olan bireylerde kullanılmamalıdır.

SKT: 11/2023

Adet

Açıklama

Kemik ve eklem sağlığı

Diz ve eklem ağrıları

Kırıkların iyileşmesine yardımcı

Tendon ve bağ yaralanmaları sonrası tedavilerde destekleyici

Menüsküs yaralanmalarının onarımında yardımcı

NEOS Soru Cevap

Glukozamin, normalde insan vücudunda üretilen bir amino asit-şeker birleşimidir. Vücutta kolajen sentezini arttırması ve mevcut kolajenlerin yıkımını azaltması ile eklemlerin sağlıklı kalmasına yardım eder. Ancak Glukozamin’in besin kaynaklarından alınması çok zordur. Bu nedenle takviye edici gıdalar vücudun Glukozamin ihtiyacı için gereklidir.
Eklem ağrıları ve yarattığı hareket kısıtlılığı orta yaşlardan itibaren hayatımızı etkilemeye başlıyor. Aslına bakarsanız yalnızca yılların yol açtığı yıpranmalar değil sık ve zorlayıcı antrenmanlar yapmak da başta diz eklemleri olmak üzere bütün taşıyıcı sistemi zorluyor.
Ortaya çıkan ağrıları dindirmenin bir yolu çeşitli etki mekanizmalarına sahip ağrı kesicileri kullanmak diğeri de bazı destek ürünleri denemek oluyor. Bunlar içerisinde en yaygın olarak tüketileni glükozamindir.
Vücudumuzda doğal olarak da bulunan glükozamin, şeker ve glütaminden oluşmuş protein benzeri bir maddedir. Görevi, hücreler ve dokular arasında bağ kurmaya yarayan yeni moleküllerin üretimine katkıda bulunmak olan bu madde, sülfür ile birleşerek aktifleşir. Yaşımız ilerledikçe vücudumuz yeterince glükozamin üretememeye başlar. Bu durum eklemlerimize yansır. Eklem aralıkları daralmaya, eklem yüzeyini kaplayan kıkırdak doku jele benzeyen kaygan yapısını yitirmeye başlar. Kısacası amortisörlerimiz eskir!
Geçen ay ünlü tıp dergisi Lancet’de yayımlanan bir makalede glükozamin ile ilgili yeni bir araştırmanın sonuçları yer aldı. Şimdiye kadar glükozamini bir tür ağrı kesici gibi düşünerek öneren hekimlerin de kullanıcıların da bilmesinde yarar olan sonuçlara göre glükozamin yıpranan kıkırdak dokusunu onarıyor, kayganlığı koruyor ve tabii ağrıyı da azaltıyor. Üç yıl süreyle, günde 1500 mg glükozamin verilen denek grubunun plasebo verilen diğer grupla karşılaştırıldığında dizlerindeki eklem aralığını koruması ise bu desteğin ne denli etkin olduğunun en büyük kanıtıdır.

Glukozamin,Kondroitin ve Kollajen normal şartlarda vücudumuz tarafından üretilmektedir.Kıkırdağın temel bileşenleridir. Ancak cerrahi oprerasyon,geçirilmiş travma ve özellikle ilerleyen yaş ile beraber üretimi azalmakta yada tamamen durmaktadır. Kıkırdağın sağlığı ve esnekliği için gerekli olan bu maddelerin eksikliginde Osteoartrit(kireçlenme) oluşur.Bu maddelerin eksikliği dışarıdan takviye edilebilir.

Osteoartrit (kireçlenme)’ in semptomatik (belirtisel) tedavisine yardımcı olduğu birçok kaynakta gösterilmiştir. Dışarıdan alınan glukozamin ,kondroitin veya kollajenin kıkırdağı uyardığı ve yeniden üretiminin yapılmasına yardımcı olduğu bilinmektedir. Böylece kıkırdak hasarının azalması ve eklem sıvısının artması hedeflenir.

Kullanım süresi, hasta ve hastalığın durumu(evresi), hastanın kullandığı diğer ilaçlara göre hekiminiz tarafından belirlenir.Yaygın kullanım 3 ila 6 ay arasındadır.

Metilsulfonilmetan, güçlü ve etkili bir ağrı kesicidir. Kullanılmaya başladıktan birkaç gün sonra ağrıda farkedilir azalma sağlar.

Hekiminiz teşhis koyduktan sonra size en doğru tedaviyi uygulayacaktır. Bilimsel kaynaklar, Tip II kollajen içeren ürünlerin kullanılmasını önermektedirler. Çünkü Tip II kollajen, hastanın şeker değerlerini değiştirmez.

Evet, eklemlerini fazla yoran sporcularda da glucosamine eksikliği görülür.

Kondroitin sülfat, kıkırdağa esneklik sağlayan içerikleri vermeye yardımcı olan ve eklemdeki kemiklerin sürtüşmesi sonucu oluşan ağrılı şişkinlikleri iyileştiren anti-enflamatuar etkiye sahip, protein molekülünün parçalarından biridir. Kondroitin sülfat, sinoviyal hücreler tarafından yüksek polimerize hyalüronik asit üretimini canlandırır. Sonrasında akışkanlık düzelir ve sinovial sıvı düzeyleri normale döner. İnsan sinovial sıvısındaki kondroitin sülfat izomer oranları kalça osteoartrit hastalarında hastalık şiddeti için bir belirteç olarak hizmet verebilir.

Sinerjik etki yaratırlar daha hızlı ve kalıcı bir sonuç oluştururlar.

Tabiyki bulabilirsiniz (NEOS KAPSUL) kullanabilirsiniz. Ayrı ayrı almanıza gerek yok NEOS kullanın.

Tedavi edici bir gıda takviyesidir.

Kıkırdak dokusu gibi yoğun sülfür içeren vücut parçaları yeniden tamir sürecinde aşırı sülfür ihtiyacı duyarlar. Burada glukozamin ve kondrotin kullanımının yanına eklenecek MSM gibi bir sülfür deposu yapım için ek kaynak sunar ve tamiri hızlandırır.Ayrıca MSM’in inflamasyonu azalttığını biliyoruz. Yani kronik egzersiz yapan ve sürekli iltihap yaşayan osteoartritli hastaların MSM kullanımı fayda sağlayabilir.